Aktualitet

Edhe pak orë nga finalja e Conference League, 2500 policë në terren

Shkruar nga Liberale
Edhe pak orë nga finalja e Conference League, 2500 policë në

2500 policë janë angazhuar në terren për finalen e Conference League e cila do të mbahet në stadiumin “Air Albania”.

Sipas gazetares Klodiana Lala, forcat e policisë janë vendosur në porte, aeroporte, zonat kryesore të kryeqytetit dhe në qendër të tij.

Sipas saj, hyrja në stadium do të bëhet nëpërmjet dy korridoreve të ndryshme për të shmangur konfliktet mes tifozëve.

Kujtojmë se, sot në finalen e Conference League në stadiumin “Air Albania” do të luajnë Roma dhe Feyenoord.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH