Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Edhe Opozita e re bojkoton...

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Edhe Opozita e re bojkoton...

Komisioni parlamentar i ligjeve ndërpreu dje një mbledhje, ku nisi të shqyrtojë disa ndryshime në Kodin Zgjedhor pas Kushtetutës së ndryshuar më 30 korrik.

Komisioni miratoi në parim ndryshimet dy ditë më parë, ndërsa sot, kur pritej shqyrtimi nen për nen, deputetët e opozitës kërkuan që mbledhja të shtyhej.

Këshilli Politik, forumi ku merr pjesë edhe opozita jashtë-parlamentare, pritet të mbajë nesër një mbledhje, ku do të diskutohet të njëjtat çështje të reformës zgjedhore.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH