Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Edhe me Kosovën, edhe me Ballkani i Hapur

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Edhe me Kosovën, edhe me Ballkani i Hapur

Gjatë vizitës së djeshme në Prishtinë, kryeministri Rama i dha të drejtës Kosovës për masat e reciprocitetit të targave. Ai akuzoi Serbinë se po luante lojëra luftash në kufi.

Pasi kritikoi BE-në për mosliberalizimin e vizave për qytetarët kosovarë, Rama mbrojti idenë e nismës Ballkani i Hapur, që do të eliminonte radhët e gjata dhe kontrollet e dyfishta në kufi.

Thirrjet e heqjes së kufijve mes Shqipërisë e Kosovës, sipas tij alarmonin Brukselin, ndërsa kohë më parë vetë ai pat kërcënuar BE-në për bashkim mes dy vendeve.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH