Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Edhe 10 vite trokitje në portën e BE

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Edhe 10 vite trokitje në portën e BE

Një deklaratë riafirmimi për mbështetjen e perspektivës europiane  të gjashtë vendeve të Ballkanit, por asnjë rezultat konkret në lidhje me negociatat për anëtarësim me BE.

Kjo ishte atmosfera e samitit të Brdo-së. Presidentja e KE-së foli për investime 30 miliardë euro në rajon, ndërsa kancelarja Merkel nuk ra dakord me propozimin e Sllovenisë për të caktuar 2030 si afat për kandidatet ballkanike.

Kryeministri Rama pati kritika ndaj unionit, megjithatë konfirmoi rrugën e Shqipërisë drejt integrimit. Ai kërkoi mbështetje të plotë për Ballkani i Hapur.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH