Aktualitet

E zuri pllaka e mermerit dhe vdiq, la pas 6 fëmijë të mitur. Prangoset pronari i firmës në Dibër

Shkruar nga Liberale
E zuri pllaka e mermerit dhe vdiq, la pas 6 fëmijë të mitur.

Policia ka vënë në pranga Urim Bulkun, pronarin e firmës "BULKU MERMER", ku një ditë më parë vdiq një punëtor.  Ngjarja e rëndë ndodhi në Maqellarë, Dibër, gjatë kohës që 35-vjeçari ishte duke punuar.

Punëtori Bedri Markja, gjatë procesit të punës, është goditur nga një pllakë e madhe, e cila e ka zënë poshtë.

Pas plagëve të marrë është transmetuar në spital, por më vonë gjatë ditës ka ndërruar jetë.

Markja ishte ishte baba i gjashtë fëmijëve të mitur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH