Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: E zakonshmja, gjendje e jashtëzakonshme

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: E zakonshmja, gjendje e jashtëzakonshme

Dy muaj pas shpalljes së gjendjes së fatkeqësisë natyrore , demokratët e cilësojnë atë antikushtetues.

Sipas tyre, qeveria duhet të raportonte në Kuvend situatën aktuale  dhe të argumentonte pse duhet të mbetet në fuqi deri më 23 qershor, kur  shkalla e infektimeve është ulur.

Edhe pse një nga vendet më pak të prekura nga pandemia, Shqipëria do të shënojë tetë muaj në gjendje të jashtëzakonshme, qysh prej tërmetit të nëntorit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH