Globi

E tmerrshme në Itali/ Ja numri i viktimave në 24 orë e fundit

Shkruar nga Liberale
E tmerrshme në Itali/ Ja numri i viktimave në 24 orë e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me koronavirus.

Numri i viktimave ka shkuar në 14681, që do të thotë janë 766 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 2339 duke e çuar në 85388 numrin total të rasteve aktiv, ndërsa numri i të shëruarave ka shkuar në 19758 dhe 4068 janë në gjendje kritike. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH