Globi

E rëndë/ U pickua nga grerëza, humb jetën 9-vjeçari në Gjermani

Shkruar nga Liberale
E rëndë/  U pickua nga grerëza, humb jetën 9-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 9-vjeçar gjerman ka humbur jetën pasi u pickua nga grerëza.

Mediat italiane raportojnë se një djali i mitur gjerman vdiq nga shoku anafilaktik i shkaktuar nga një pickim.

Fëmija ishte me pushime me familjen e tij, babain, nënën dhe motrën 6-vjeçare dhe u pickua mbrëmjen e së hënës në qafë. Helmi që hyri në gjak shkaktoi arrest të menjëhershëm kardiak.

Mjekët u shpjeguan prindërve se edhe nëse pickimi do të kishte ndodhur pak metra larg spitalit, nuk do të kishin bërë asgjë për të voglin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH