Globi

E rëndë/ Prodhonte armë për rusët, merr zjarr fabrika, vdesin 3 persona

Shkruar nga Liberale
E rëndë/ Prodhonte armë për rusët, merr zjarr fabrika,

Një shpërthim i madh vrau tre persona në një fabrikë baruti që punonte 24/7 për të prodhuar raketahedhës dhe sisteme të mbrojtjes ajrore për luftën në Ukrainë.

Disa dëshmitarë që pretendojnë se e kishin parë shpërthimin në momentin e sulmit.

Dy nga ata që u vranë dyshohet se u dogjën të gjallë, ndërsa të tjerë dyshohet se kanë vdekur dhe janë varrosur nën rrënoja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH