Globi

E rëndë në SHBA, gruaja masakrohet nga dy pitbullët e saj

Shkruar nga Liberale
E rëndë në SHBA, gruaja masakrohet nga dy pitbullët e saj

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA, ku një 28-vjeçare është vrarë nga qentë e saj pitbull.

Mediat e huaja shkruajnë se trupi i pajetë i Rebeca Murdy, nënës së dy fëmijëve, është gjetur në garazhdin e shtëpisë së saj në Skiatook.

“Kishte disa qen pitbullë në garazh. Një nga kafazet e qenve dhe sulmet ndaj saj ishin te dukshme”, tha Zyra e Sherifit të Qarkut Osage.

Qentë u morën në mbrojtje nga autoritetet për mirëqenien e kafshëve dhe po mbahen në pritje të hetimeve të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH