Globi

E rëndë në Australi/ U sulmua nga peshkaqeni, vdes 16-vjeçarja teksa po argëtohej me miqtë

Shkruar nga Liberale
E rëndë në Australi/ U sulmua nga peshkaqeni, vdes

AUSTRALI- Një vajzë 16-vjeçare ndërroi jetë pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa po notonte në një lumë në Australinë Perëndimore. Ajo u shpall e vdekur pasi u tërhoq nga lumi Swan, në periferi të Perth të Fremantle, të shtunën. Besohet se vajza, nga Perth, ishte duke hipur në jet ski me miqtë në lumë kur ndodhi ngjarja.

Insp Paul Robinson, nga Policia e Australisë Perëndimore përshkroi incidentin si ” traumatik” dhe familja e vajzës ishte e dërrmuar nga lajmi i kobshëm.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH