Aktualitet

E reja lind foshnjën në maternitet dhe shtrohet me urgjencë te COVID2

Shkruar nga Liberale
E reja lind foshnjën në maternitet dhe shtrohet me urgjencë te

Një 28 vjeçare e infektuar me Covid 19, në muajin e fundit të shtatzanisë ka sjellë në jetë foshnjën e saj dhe për shkak të komplikacioneve nga Covid u dërgua sërish tek spitali Covid 2.

Sipas ABC mësohet se pas lindjen tek materniteti “Koço Glozheni”, e reja është rikthyer në spitalin “Shefqet Ndroqi”, për kurim të mëtejshëm ndërsa foshnja e saj është marrë nga familjarët.

Sipas informacioneve rezulton se 28 vjeçarja vijon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH