Aktualitet

E pyetën për vendimin e “Venecias”, ja si iu përgjigj Meta gazetarëve

               Publikuar në : 13:25 - 19/06/20 liberale

Presidenti Ilir Meta tha në një deklaratë për mediat se nuk e ka pritur asnjëherë verdiktin e Komisionit Venecias pasi është i sigurt që ka respektuar Kushtetutën në vendimet që ka ndërmarrë.

“Asnjëherë nuk kam pritur verdiktin e venecias për aktet që kam kryer si president, se kam respektuar kushtetutën e Shqipërisë dhe ju e dini se ajo është bërë sipas rekomandimeve të Venecias, nuk pres të dëgjoj konkluzionet e Venecias për të qenë i përgjëgjshëm për aktet e mia, shpresoj që Venecia të ruaj integritetin e saj.” , u shpreh Meta. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back