Globi

E kafshon gjarpëri teksa po luante, vdes 5 vjeçarja

Shkruar nga Liberale
E kafshon gjarpëri teksa po luante, vdes 5 vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bihar të Indisë pasi ka humbur jetën një vajzë 5-vjeçare pasi ajo është kafshuar nga një gjarpër teksa luante kukafshehti.

Vogëlushja u dërgua me urgjencë në spital, por mjekët nuk ishin në gjendje ta trajtonin dhe ajo humbi jetën.

Raportohet se 40 gjarpërinj u zbuluan në zonë pas incidentit të cilët u futën në thasë për tu larguar nga shtëpia dhe u lëshuan në një pyll aty pranë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH