Showbiz

E divorcuar dhe larg politikës/ Sanna Marin ndan momente të shkujdesura dhe... se*si nga udhëtimet e saj

Shkruar nga Liberale
E divorcuar dhe larg politikës/ Sanna Marin ndan momente të

Momente të shkujdesura nga jeta e saj, pas largimit nga kryeministria e Finlandës dhe divorci, kanë qenë fotot e shpërndara nga Sanna Marin në Instagram, në një album të titulluar: “Foto të zgjedhura rastësisht nga udhëtimet e mia të fundit”.

Ish-liderja e socialdemokratëve finlandez duket se e ka marrë si të mirëqenë udhëtimin në jetën e saj të re si beqare dhe nuk ngurron të ndajë me ndjekësit edhe foto me rroba banje apo pantallona të shkurtra të shkurtra.

Albumi që Sanna Marin ngarkoi dje në Instagram përfshin imazhe të destinacioneve të verës dhe vjeshtës, selfie dhe një foto me tullumbace, ndoshta nga ditëlindja e fundit e ish-politikanes 38-vjeçare më 16 nëntor.

Realiteti i ri i Marin përfshin një liri më të madhe jo vetëm në jetën e saj profesionale por edhe në atë personale, pasi pak muaj më parë ajo bëri kërkesën për divorc nga bashkëshorti i saj prej tre vitesh, Markus Räikkönen.

Çifti, të cilët kanë së bashku një vajzë 5-vjeçare, thanë në atë kohë në Instagram: “Jemi mirënjohës për 19 vite së bashku dhe vajzën tonë të dashur. Ne do të mbetemi miqtë më të mirë”.

“Ne jemi ende miqtë më të mirë, pranë njëri-tjetrit dhe prindërve tanë të dashur. Ne ende do të kalojmë kohë me njëri-tjetrin. Shpresojmë se do ta respektoni privatësinë tonë. Nuk do të bëjmë asnjë koment të mëtejshëm”./Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1401525,1401524,1401522,1401520,1401523,1401521"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH