Globi

E bind 75-vjeçaren se vajza e saj ishte përfshirë në një aksident, mashtruesi i merr mbi 10 mijë euro

Shkruar nga Liberale
E bind 75-vjeçaren se vajza e saj ishte përfshirë në

Një gruaje 75-vjeçare nga Kalkida i kushtoi mijëra euro vendimi i saj për t'i besuar zërit që dëgjoi në anën tjetër të linjës telefonike dhe për të dhënë atë që kishte, për të ndihmuar vajzën e saj, e cila supozohet se ishte përfshirë në një aksident automobilistik.

Mashtrimi ka ndodhur mëngjesin e së premtes së kaluar, kur rreth orës 10:00 të mëngjesit (me orën greke), 75-vjeçarja ka marrë një telefonatë nga një i panjohur i cili e ka informuar se vajza e saj ishte përfshirë në një aksident trafiku dhe se për të mos u përballur me akuza të rënda do të duhej t'i paguante atij një shumë të konsiderueshme parash.

E moshuara është bindur nga fjalët e mashtruesit dhe pas një konsultimi përkatës i ka lënë një çantë me 10 mijë euro, 23 paund ari dhe të gjitha bizhuteritë.

Më në fund mashtrimi u zbulua kur gruaja arriti të kontaktojë vajzën e saj e cila e informoi se ajo nuk ishte përfshirë në ndonjë aksident trafiku. Hetimi i EL.AS. për çështjen është në vazhdim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH