Globi

Dy tërmete të njëpasnjëshëm “shkundin” ishullin grek

Shkruar nga Liberale
Dy tërmete të njëpasnjëshëm “shkundin”

Dy tërmete me magnitudë tre ballë të shkallës Rihter kanë ndodhur në ishullin Skyros në Greqi. E para është regjistruar sonte në orën 01:38, ndërsa tjetra në 01:43.

Tërmeti i parë u regjistrua 34 km në jug të qytetit të Skyros dhe në një thellësi prej 12.5 kilometrash, ndërsa i dyti në 33 km, në të njëjtën thellësi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH