Globi

Dy të vdekur dhe 6 të plagosur jashtë një kazinoje ne Las Vegas, u sulmuan me thikë

Shkruar nga Liberale
Dy të vdekur dhe 6 të plagosur jashtë një kazinoje ne Las

Dy persona kanë vdekur dhe gjashtë të tjerë janë plagosur, gjatë një sulmi me thikë jashtë një kazinoje në Las Vegas. Sulmuesi, i quajtur nga policia si Yoni Barrios, 32 vjeç, ishte i armatosur me një thikë të madhe kuzhine gjatë sulmit “të paprovokuar”.

Vajzat e shfaqjes dhe interpretuesit e rrugës besohet të jenë mes të plagosurve në sulmin në bulevardin Las Vegas, përballë kazinosë dhe hotelit Wynn. Nga gjashtë të plagosurit e dërguar në spital, tre janë në gjendje kritike dhe tre të tjerët thuhet se janë në gjendje te stabilizuar. Zyra e mjekëve të kontesë Clark i emëroi dy personat që vdiqën si banorët e Las Vegasit, Brent Hallett, 47 vjeç, dhe Maris DiGiovanni, 30 vjeç, sipas raporteve të lajmeve lokale.

Vëllai i zonjës DiGiovanni, Gage, nderoi “motrën e tij të vogël të mrekullueshme” në Facebook, duke u kërkuar miqve të luten për burrin dhe familjen e saj.

Barrios, i cili nuk jeton në qytet, iku në këmbë por u ndoq nga kalimtarët dhe u arrestua.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH