Medium Personazhe

Duterte: Kam qenë “gay”, por më shëruan femrat e bukura

               Publikuar në : 20:36 - 04/06/19 R Liberale

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka bërë që të shpërthejnë polemikat pasi ka deklaruar se ka qenë “gay”, por e kanë shëruar femrat e bukura.”

Në një nga fjalimet e tij, Duterte tha se një nga kritikët më të ashpër që ka sot për sot, senatori Antonio Trillanes, ishte homoseksual.

“Trillanes dhe unë jemi të ngjashëm. Por, unë u kurova”, tha Duterte.

Presidenti theksoi se “u bë burrë sërish” pasi njohu ish-bashkëshorten.

“Si përfundim, femrat e bukura më shëruan”, shtoi Duterte./ Gazeta Liberale

(Visited 38 times, 1 visits today)

Etiketa:

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *