Showbiz

"Duan që njerëzit të jenë lumtur", shenjat e zodiakut që bëjnë mblesëritë më të mira

Shkruar nga Liberale
"Duan që njerëzit të jenë lumtur", shenjat e

Në çdo grup miqsh, është dikush që i pëlqen të luajë rolin e mblesatarit, personit që merr iniciativën për të prezantuar dy njerëz. Ai vazhdimisht nxjerr telefonin e tij për të treguar miqtë e tij të lezetshëm beqarë dhe do të bëjë gjithçka për t'ju vendosur në një takim.

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një partner afatgjatë apo edhe një burrë, këto shenja të zodiakut kanë zgjidhjen e duhur për ju.

Dashi

Dashi është shenja e parë dhe i përket elementit të zjarrit, që do të thotë se janë liderë të lindur. Nëse ju kapin duke u ankuar se jeni beqarë, nuk do të pushojnë derisa t'ju gjejnë një bashkëshort. Ata duan që njerëzit në jetën e tyre të jenë të lumtur dhe të dashuruar, kështu që ata kënaqen të shikojnë për bashkëshortë të mundshëm. Duke qenë shenja e parë e vitit astrologjik, Dashi priret të jetë edhe iniciatori. Kështu që ai gjithmonë do të ndërmarrë hapin e parë për t'ju inkurajuar të shikoni përreth pasi të ketë identifikuar personin e duhur për ju.

Gaforrja

Gaforret kanë një koleksion të madh miqsh dhe u pëlqen të përshtaten me të gjithë. Ju mund të kaloni disa takime të vështira të caktuara nga një Gaforre, por do të befasoheni këndshëm nga njerëzit që takoni gjatë rrugës. Kur një Gaforre ju çon në një takim, është më mirë t'i besoni procesit. Ai e di intuitivisht me kë do të shoqëroheni më mirë, edhe nëse personi nuk është domosdoshmërisht tipi juaj në shikim të parë. Kjo shenjë do t'ju mbajë dorën derisa të takoni partnerin e vetëm, me të cilin vetë Gaforrja mund t'ju prezantojë.

Virgjëresha

Me kaq shumë strukturë dhe organizim që rrjedh nëpër venat e tyre, Virgjëreshat kanë bërë tashmë lista me të mirat dhe të këqijat e njerëzve që njohin, së bashku me atë se kush është në përputhje me kë dhe çfarë plani do të hartojnë për të bashkuar dy njerëz. Virgjëresha sundohet nga Mërkuri, planeti i komunikimit, që do të thotë se ajo nuk ka frikë të shprehë një fjalë të mirë ose të tërheqë disa fije për t'ju realizuar një takim. Kjo shenjë është e njohur për ndërhyrjen në jetën e miqve të tyre, kështu që ata do të jenë më se të lumtur të kalojnë kohën e tyre duke u ballafaquar./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH