Showbiz

Dua Lipa bëhet më e kërkuara në Shazam me këngën e re

Shkruar nga Liberale
Dua Lipa bëhet më e kërkuara në Shazam me këngën e

Dua Lipa ka publikuar ditën e djeshme këngën më të re “Don’t Start Now” dhe ka marrë miliona klikime në Youtube.

Madje ajo është shpallur "Kënga e Ditë" në Shazam, aplikacionin që shërben për identifikimin e këngëve.

Sipas revistës "Forbes", Dua Lipa me këngën e saj të re “Don’t Start Now” është gati të futet në një “Epokë të Re”.

"Zgjodha të publikoj këtë këngë të parën që të mbyll një kapitull të jetës dhe të nis një tjetër”, tha ajo në një deklaratë.

Sipas këngëtares shqiptare, kënga e re është një tingull i ri muzikor dhe një këngë që qtë bën të ecësh përpara duke mos lejuar njeri të të pengojë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH