Art - Kulture

Dritëro Agolli, përmes fotosh kur ishte student në San Petersburg

               Publikuar në : 18:33 - 17/04/20 liberale

Akademiku, shkrimtari, mendimtari Dritëro Agolli vjen përmes fotosh, shumica prej tyre bardh e zi.

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit ka risjellë disa nga momentet e Agollit kur ishte student dhe nxënës në Gjirokastër.

Pas mbarimit të studimeve të mesme në gjimnazin ‘Asim Zeneli’, Agolli kreu Universitetin e San-Petersburg, ku u diplomua për gazetari, duke mbrojtur diplomën me një tezë shkencore për Migjenin dhe vendin e tij në letërsinë shqipe.

Dritëro Agolli është figurë qendrore e poezisë shqipe qysh prej mesit të shekullit të kaluar.

<
>
92277851_129346448664165_5879941602683650048_n 92273275_129346371997506_2164476436998520832_n 92413235_129346781997465_6206166427766882304_n 92408274_129346418664168_7934873185105739776_n 92434072_129346751997468_8260994986808442880_n 92566007_129346401997503_2017789323721572352_n 92581126_129346708664139_8806891029551644672_n 92593754_129346538664156_6141232487960936448_n 92718023_129346635330813_2204872554332553216_n

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back