Aktualitet

Dritan Leli niset drejt Kosovës pasi la ambientet e SPAK

Shkruar nga Liberale
Dritan Leli niset drejt Kosovës pasi la ambientet e SPAK

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka dal nga SPAK-u 1 orë pasi u morë në pyetje.

Ai nuk ka pranuar të prononcohet për gazetarët, por vajta e tij në Prokurori korrespondon me një sulm që Rama bëri disa orë më parë duke e cilësuar se nuk bën asnjë punë.

“Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka reaguar lidhur me praninë e tij në SPAK. I pyetur nga gazetarët Lela është shprehur se nuk ka bërë denoncim dhe se duhet të pyesin SPAK,” është shprehur ai.

Mësohet se KLSH ka bërë një denoncim, por ende nuk dihet me saktësi se për çfarë bëhet fjalë. Pas daljes nga Prokuroria ai është nisur drejt Kosovës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH