Aktualitet

Dritan Dajti në klinikë, furtunë shkarkimesh në burgun e Peqinit

               Publikuar në : 15:43 - 14/01/20 liberale

Ministria e Drejtësisë ka shkarkuar drejtuesë dhe personael të burgut të Peqinit, pasi lejuan Dritan Dajtin të shkonte te një klinikë në zonën e ish-Bllokut.

Në vendimin e Ministrisë, thuhet se drejtuesit nuk duhet të lejojnë dërgimin e të burgosurve për të marrë shërbime mjekësore në vende që ata i zgjedhin vetë, aq më pak kur këto shërbime ofrohen në ambientet e burgut.

Masat e marra nga Ministria e Drejtësisë

– Lirohet nga detyra drejtori i IEVP-së Peqin, Emin Shpata
– Lirohet nga detyra drejtorit të Policisë së Burgjeve, Bardhyl Kaçorri
– Lirohet nga detyra Ferit Mici, shef i Forcave Operacionale të Burgjeve
– Largim nga puna të mjekut të IEVP Peqin, Andi Andoni
– Vërejtje me paralajmërim për mjeken e DPB, Ermira Qirinxhi
-Vërejtje me paralajmërim për inspektorin e IEVP Peqin, Mefat Shehu/Gazeta Liberale

<
>
5e1dd0dba5c9cScreenshot_1 5e1dd0e551d08Screenshot_2 5e1dd0eec06acScreenshot_3

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back