Aktualitet

Drejtonin automjetet në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Vlorë

Shkruar nga Liberale
Drejtonin automjetet në gjendje të dehur, arrestohen dy persona

Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, ndërsa një tjetër do të procedohet në gjendje të lirë.

Shtetasi me iniciale A. Rr., 62 vjeç, u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur. Ndërsa shtetasi me iniciale A. B., 66 vjeç, banues në Sarandë, u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, si dhe është përfshirë në aksident rrugor, me automjetin me drejtues shtetasin A. Z.

Njoftimi i policisë:

Vihen në pranga 2 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. M., 39 vjeç, banues në Sarandë, pasi dyshohet se ditën e djeshme është konfliktuar për motive të dobëta, me shtetasin K. D., si dhe i ka dëmtuar atij, xhamin e automjetit.

Specialistët e Policisë Rrugore të DVP Vlorë arrestuan shtetasit:

-A. Rr., 62 vjeç, banues në Vlorë, pasi u kap nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur;

-A. B., 66 vjeç, banues në Sarandë, pasi duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, është përfshirë në aksident rrugor, me automjetin me drejtues shtetasin A. Z.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH