Aktualitet

Dramë në plazhin e Talës, adoleshentit i bie të fikët në det

Shkruar nga Liberale
Dramë në plazhin e Talës, adoleshentit i bie të fikët

Një 15 vjeçar rrezikoi të mbytej mesditën e sotme në plazhin e Talës.

Të miturit, me disa probleme shëndetësore, i ka rënë të fikët në ujë, duke rrezikuar jetën.

Kanë qenë pushuesit dhe banorët e zonës ata të cilët e nxorën me të shpejtë nga uji dhe i dhanë ndihmën e parë, deri në momentin që ka mbërritur ambulanca.

Fatmirësisht 15-vjeçari është shoqëruar për në spital dhe raportohet se pa ndihmës mjekësore ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH