Showbiz

Drama e ish-konkurrentit të “X Factor”, i vdes gruaja në ditën e dasmës

Shkruar nga Liberale

Ish-ylli i X Factor, Tom Mann thotë se ka mbetur “plotësisht i dërrmuar” pasi e fejuara e tij Danielle vdiq disa orë para se ata të martoheshin.

Danielle Hampson, një drejtuese e PR dhe kërcimtare me grupe si Take That dhe Little Mix, vdiq të shtunën, tha ai.

“Ajo që supozohej të ishte dita më e lumtur e jetës sonë përfundoi me largimin e saj të pakthyeshëm nga kjo botë”, shkroi Mann, grupi i djemve të të cilit “Stereo Kicks” ishin në shfaqje në vitin 2014.

Shkaku i vdekjes së partneres së tij 34-vjeçare nuk është bërë i ditur.

“Nuk mund ta besoj që po i shkruaj këto fjalë, por e dashura ime Dani – mikja ime më e mirë, gjithçka ime dhe më shumë, dashuria e jetës sime – ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të së shtunës”, shkroi ai.

“Ndjehem sikur kam derdhur lotët e një oqeani. Ne kurrë nuk arritëm në altar; ose duhet të themi betimet tona, ose të realizonim kërcimin tonë të parë, por e di që ti e di që ti ishe e gjithë bota ime dhe gjëja më e mirë që ka ndodhur ndonjëherë për mua, Danielle.”

Mann, 28 vjeç, vazhdoi duke thënë se tani i duhej "të përdorte çdo forcë që mundej të kishte” për t'u kujdesur për djalin e tyre të vogël.

“Premtoj se do të bëj gjithçka për ta rritur Bowie ashtu siç kemi dashur gjithmonë," tha ai.

"Premtoj se do ta dijë se sa e mrekullueshme ishte mamaja e tij. Të premtoj të të bëj kaq krenare."

Performanca e fundit e kërcimit të Hampson, përpara se të bëhej nënë vitin e kaluar, ishte në një video muzikore për këngën e Harry Styles të vitit 2021, Treat People With Kindness.

Ajo ka kërcyer më parë edhe në emisionin e BBC-së Strictly Come Dancing dhe në turneun Spice World 2019.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH