Aktualitet

Dosja për të cilën akuzohet Meta, Agron Tufa: Kush është I.M nga Librazhdi

Shkruar nga Liberale
Dosja për të cilën akuzohet Meta, Agron Tufa: Kush

Shkrimtari Agron Tufa, në një intervistë për "Euronews Albania" ka thënë se, gjithçka nisi nga një e-mail anonim me qëllimin e vetëm për të goditur kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Sipas tij, personi me inicialet I.M, për të cilin përflitet Meta është një person nga Librazhdi që vetëm emrin ka të përbashkët me ish-presidentin.

“Personi që vazhdon të mbahet ende në gojë, është një emër tjetër homonim dhe është nga Librazhdi. Për këtë kam burime të tjera", ka thënë Tufa.

Burimi: Euronews Albania

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH