Aktualitet

Donacionet/ Kryemadhi: Qeveria e paaftë, duhet institucion monitorimi

               Publikuar në : 10:48 - 18/02/20 liberale

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka falënderuar të gjithë donatorët dhe vendet mike për solidaritetin dhe kontributin e tyre, ndërsa theksoi se kjo konferencë tregoi se nuk ka asnjë paragjykim për shqiptarët.

Por gjithashtu ajo e cilësoi të paaftë qeverinë për të qeverisur buxhetin e shtetit.

“Prej shumë kohësh kjo qeveri ka treguar që është e paaftë për të qeverisur buxhetin e shqiptarëve, e paaftë për krijuar vende pune dhe përkundrazi ka mbyllur vende pune e biznese, e paaftë për t’iu siguruar shërbime shqiptarëve”, tha ajo. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back