Aktualitet

Dokumenti/ Bashkia miraton shembjen e Teatrit Kombëtar

               Publikuar në : 22:33 - 14/05/20 liberale

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Më herët ishte paralajmëruar se Këshilli Bashkiak i Tiranës do të mblidhej ditën e premte, ku pritej të merrej vendimi për çështjen e Teatrit, por mbrëmjen e së enjtes u publikua vendimi i këtij këshilli me vulën dhe firmën e kryetarit të tij, Toni Gogu.

Pak ditë më parë, Këshilli i Ministrave kaloi në pronësi të Bashkisë së Tiranës, truallin dhe godinën e Teatrit Kombëtar, me qëllim ndërtimin e një objekti të ri.

<
>
WhatsApp-Image-2020-05-14-at-22.09.06-410x579 WhatsApp-Image-2020-05-14-at-22.09.06-1-410x579

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back