Globi

Dogji të gjallë të dashurën shtatzënë, dënohet me 18 vite burg 21-vjeçari në Francë

Shkruar nga Liberale
Dogji të gjallë të dashurën shtatzënë,

Një 21-vjeçar në Francë është dënuar me 18 vite burg për vrasjen e të dashurës së tij Shaina Hansye në vitin 2019.

Kur ndodhi vrasja, ajo ishte vetëm 15-vjeç dhe shtatzënë andërsa i dashuri i saj 17-vjeç. Ai e goditi të miturën 10 herë me thikë dhe më pas e dogji të gjallë.

Autopsia e bërë pas ngjarjes tregoi se në momentin që i dashuri i vuri flakën, vajza ishte ende duke marrë frymë.

Avokati i familjes së vajzës kërkoi 30 vite burg për autorin, duke dashur të anashkalojnë faktin që ai ishte i mitur kur ndodhi ngjarja.

“Kjo nuk është drejtësi,” ka thënë babai i vajzës Shakill Hansye pas vendimit të gjykatës.

“Nuk e kuptoj sesi një grua mund të vdesë në Francë sikur të ishte në Afganistan…. shtoi ai. Ndërsa një mik i autorit, I cili dëshmoi në gjykata  , tha se ai ishte shprehur se “hoqi qafe atë k**n që kishte lënë shtatzënë.”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH