Aktualitet

Do të vinin në Durrës/ Bllokohen në portin e Brindisit 70 mijë euro

Shkruar nga Liberale
Do të vinin në Durrës/ Bllokohen në portin e Brindisit 70

Bllokohen në portin e Brindisit një sasi prej 70 mijë eurosh të padeklaruara që ishin gati të transferoheshin në Shqipëri.

Ato u zbuluan nga personeli i Agjencisë Doganore dhe Guardia di Finanza brenda një dere në shkallët e hyrjes së një autobusi linje. Eurot, të cilat ishin paketuara në një zarf ishin fshehur brenda kutisë së improvizuar.

Automjeti po nisej për në Durrës, teksa shoferi u ndalua nga policia italiane.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH