Globi

Dmitry Medvedev i bën thirrje Rusisë: Të eleminohet Volodymyr Zelensky dhe "klika" e tij

Shkruar nga Liberale
Dmitry Medvedev i bën thirrje Rusisë: Të eleminohet Volodymyr

Dmitry Medvedev deklaroi se Rusisë nuk i ka mbetur asnjë alternativë veçse të “eliminojë” Volodymyr Zelensky dhe “klikën” e tij pas sulmit të supozuar me dron në Kremlin.

Në një postim në Telegram , ish-presidenti rus, i cili është gjithashtu nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, i bëri jehonë pretendimeve të Moskës se incidenti ishte një akt “terrorist”.

Moska thotë se Kievi ishte i përfshirë në incident, por nuk ka ofruar asnjë provë për të mbështetur pretendimin e saj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH