1

Djokovic reagon për herë të parë nga “burgu” australian

               Publikuar në : 20:56 - 07/01/22 ro ot

Tenisti serb Novak Djokovic është prononcuar për herë të parë që kur autoritetet australiane nuk i lejuan hyrjen në vend.

Në rrjetet sociale, numri 1 i botës ka shkruar: “Shumë falemnderit atyre që po më mbështesin vazhdimisht. Unë e ndjej përkrahjen tuaj dhe e vlerësoj shumë”.

Izolimi i Novak Djokovic në një hotel për emigrantë në Melburn, pasi nuk ka kryer dy dozat e vaksinës, sipas ligjeve në Australi, ka bërë që çështja të marrë përmasa ndërkombëtare. Familjarët e tenistit akuzuan se po mbahet i burgosur, deklarata të hedhura poshtë nga ministrja e Brendshme, Karen Andreës.

“Djokovic nuk është i burgosur, madje ai mund të largohet nga Australia kur të ketë dëshirë. Nëse kërkon të kthehet, autoritetet e kufirit do ta ndihmojnë që procedura të jetë më e lehtë”, tha ajo.

Tags:


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back