1

Djokovic fiton betejën e parë kundër vaksinimit të detyruar

               Publikuar në : 16:18 - 04/01/22 ro ot

Tenisti numër një në botë, Novak Djokovic, ka arritur që të fitojë betejën e tij të parë në luftën kundër vaksinimit të detyruar.

Djokovic do të marrë pjesë në Australian Open edhe pse nuk është i vaksinuar, pasi refuzon që të bëjë një gjë të tillë.

Ai ka arritur që të marrë një leje të posaçme për të qenë pjesë e këtij turneu, i cili kishte kush vaksinimin për të gjithë pjesëmarrësit.

Të gjithë lojtarët dhe stafet e tyre në turne do të duhet të vaksinohen, por Djokoviç është përjashtuar nga kjo masë. Turneu fillon në Melburn më 17 janar.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back