Aktualitet

Ditë zie! I jepet lamtumira në Shkodër aktorit të madh Rikard Ljarja

Shkruar nga Liberale
Ditë zie! I jepet lamtumira në Shkodër aktorit të madh

Trupi i pajetë i aktorit dhe regjisorit të madh shqiptar, Rikard Ljarja ka mbërritur në Shkodër, aty ku shpirti i tij do të prehet.

Ishte amaneti i tij i fundit që të prehet në qytetin e tij të lindjes në Shkodër.

Ndërsa për shkak të koronavirusit që ka prekur gjerësisht edhe Shkodrën, në lamtumirën e tij ndodhet vetëm rrethi i ngushtë familjar.

Ljarja humbi jetën mbrëmjen e djeshme, në moshën 77-vjeçare. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH