Aktualitet

Dita e 9-të e grevës së urisë, përkeqësohet gjendja shëndetësore

Shkruar nga Liberale
Dita e 9-të e grevës së urisë, përkeqësohet

Greva e urisë e naftëtarëve të Ballshit është futur sot në ditën e nëntë. Kjo ka bërë që të përkeqësohet gjendja e naftëtarëve, të cilët nisën grevën e urisë, duke kërkuar pagat dhe vijimin e punës së tyre.

Mësohet se sot nuk ka ambulancë prapë ambulancë  pranë grevistëve, edhe pse një ditë më parë është kërkuar që një mjek ose infermier të qëndronte me ta.

Ndërkohë, pritet të merret një vendim për të zëvendësuar grevistët që janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Naftëtarët nuk kanë marrë ende përgjigje për zgjidhjen e situatës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH