Horoskop

“Dikush më me përvojë mund t’ju pengojë”/ Horoskopi javor 19-25 qershor 2023

Shkruar nga Liberale
“Dikush më me përvojë mund t’ju pengojë”/

Horoskopi Javor i Dashit:

Dash, kjo është një kohë e mirë për të shqyrtuar punën tuaj dhe për të përcaktuar pse nuk është kurorëzuar me suksesin që keni shpresuar. Dikush më me përvojë mund t’ju pengojë. Hapi tjetër është të planifikoni një strategji të bazuar në sukses dhe të jeni të gatshëm për të marrë rreziqe. Kur bëhet fjalë për dashurinë, jeni me fat që keni dikë unik në palltot tuaja. Në mënyrë që kjo marrëdhënie të lulëzojë, do t’ju duhet të bëni përpjekje për të marrë më shumë përgjegjësi dhe për të provuar angazhimin tuaj.

Horoskopi Javor i Demit:

Dem, do të përfitoni nga kjo javë energjie hënore e cila do t’ju lejojë të kapërceni me sukses sfidat e jetës. Ndryshime të mëdha do të ndodhin dhe, nëse duhet të merrni vendime të rëndësishme, besoni instinkteve tuaja për të bërë zgjedhjen më të mirë. Shqyrtoni me guxim këtë mundësi për të avancuar profesionalisht. Nëse vendosni ta pranoni, do të kaloni në këtë jetë të re po aq shpejt. Kujtimet e së shkuarës janë ende aty, është koha për të kthyer faqen.

Horoskopi Javor i Binjakëve:

Kohët e fundit ka qenë kohë e trazuar për ju, Binjakë. Ndërsa problemet profesionale ju kanë stresuar, ju e gjeni veten të dashuruar në një kohë paqëndrueshmërie emocionale. Kjo për faktin se në marrëdhënien që keni krijuar së fundmi, të dy keni vendosur të mos angazhoheni vërtet. Ju filloni të bini thellësisht në dashuri me këtë person dhe tani keni zili më shumë sesa thjesht miqësi. Para se të ecni përpara, merrni kohë për të kuptuar atë që keni në mendje.

Horoskopi Javor i Gaforres:

Është e vështirë t’i kaloni momentet e tensionuara që keni pasur me një nga eprorët tuaj gjatë ditëve të fundit, Gaforre. Kjo ju trishton, sepse mendoni se nuk ka rrugëdalje të mundshme nga problemi. Megjithatë, së shpejti do të shfaqet një mundësi profesionale dhe do të habiteni kur shefi juaj ka nevojë për këshillën tuaj. Kjo do të jetë koha e përsosur për të riparuar dëmin dhe për të zgjidhur për mirë këtë konflikt të pakëndshëm. Tani e tutje, do të keni një periudhë të gjatë bollëk, të paktën gjashtë muaj, gjatë së cilës do të shihni frytet e punës suaj.

Horoskopi Javor i Luanit:

Luan, ki parasysh një ide të re. Mos e përjashtoni mundësinë që planet tuaja për fundjavë të jenë të ndryshme nga ato që prisnit. Mos kini dyshime për asgjë dhe askënd, është e rëndësishme që të përballeni me situata me mendime pozitive. Përfitoni nga këto ditë për të bërë diçka në shtëpi, si pastrimi i qilarit, rregullimi i dollapit ose rishikimi i garderobës. Ju mund të keni fatin të gjeni bizhuteri të humbura ose të harruara.

Horoskopi Javor i Virgjëreshës:

Befasohu nga jeta këtë javë, Virgjëreshë. Edhe kjo javë do jetë disi stresuese sepse dëshira juaj për të udhëtuar dhe për të dalë është e madhe por gjendja financiare nuk jua lejon ende. Gjithashtu, një mik mund të ketë një problem serioz shëndetësor, ndaj përpiquni t’i mbështesni sa më shumë që të mundeni. Emocionalisht, mund të ndiheni sikur partneri/ja juaj është larguar nga ju pa ju dhënë ndonjë shpjegim për sjelljen e tij/saj të re. Financat tuaja nuk do të jen keq por që kujdesuni për shpenzimet e tepërta.

Horoskopi Javor i Peshores:

Peshorja, gjithçka po shkon mrekullisht nga ana profesionale. Mund të merrni edhe diçka që e keni pritur prej kohësh. Nuk jeni të kënaqur me situatën aktuale dhe, megjithëse gjithçka po shkon shumë mirë në punë, keni më shumë aspirata. Këtë javë do të merrni një telefonatë për një intervistë pune që do t’ju ngrejë humorin. Përgatituni dhe jini të sigurt, gjithçka do të ndodhë. Nëse ju ofrohet të merrni pjesë në një projekt, mendoni mirë përpara se të vendosni, sepse nxitimi mund t’ju dëmtojë financiarisht.

Horoskopi Javor i Akrepit:

Akrep, qëndroni larg çdo gjëje që mund t’ju ndikojë negativisht. Kini besim në veten tuaj dhe qëndroni pozitiv. Kjo do të jetë mënyra më e mirë për t’u përballur me situatat që po kaloni aktualisht. Ju e dini shumë mirë se sa të organizuar jeni, ndaj planifikoni një orar që përfshin aktivitete relaksuese, trajtime bukurie natyrore, lexim, etj… Kjo do t’ju ndihmojë të përmirësoni disponimin tuaj. Shfrytëzojeni rastin për të përfituar sa më shumë nga videot, mësimet dhe informacionet e tjera të disponueshme në internet.

Horoskopi Javor i Shigjetarit:

Shigjetar, ju përballeni me një mundësi unike profesionale. Ju është ofruar të bashkoheni me dikë me të cilin aktualisht keni vetëm një marrëdhënie sipërfaqësore. Ju mund të hezitoni për këtë ofertë, por bashkëbiseduesit tuaj janë në mirëbesim dhe po kërkojnë të arrijnë një marrëveshje që do t’ju sjellë dobi të dyve përmes kombinimit të aftësive tuaja të ndërsjella. Pra, hapni mendjen tuaj për projektin, por mbani në mend se do t’ju duhet kohë për të analizuar të mirat dhe të këqijat. Do të keni përfitime në të ardhmen.

Horoskopi Javor i Bricjapit:

Bricjap, në punë, kjo javë do jetë e pasur me zgjedhje kreative. Ju duhet të përdorni aftësitë tuaja që meritat tuaja të njihen nga ata që ju rrethojnë dhe të mos përpiqeni të impononi idetë ose shijet tuaja duke marrë rezultatet më të mira. Ndonjëherë është zhgënjyese të përparosh profesionalisht me presionin e konkurrencës. Zhvillimi personal që po ndjeni tani është i lidhur me një rrugë që ne do të ndiqni menjëherë. Prandaj do t’ju duhet të “armatoseni” me durim.

Horoskopi Javor i Ujorit:

Vetëm ju e kontrolloni se çfarë di t’ju ndodhë këtë javë, Ujor. Ju takon juve të përfitoni nga këto ditë për të vazhduar ngjitjen e shkallëve të karrierës suaj. Analizoni detajet e vogla që keni anashkaluar deri më tani dhe kërkoni informacione të dobishme dhe të përditësuara në internet. Dashuria gjithashtu vjen me pjesën e saj të pritjeve. Nëse jeni aktualisht në një lidhje dhe jeni duke pritur për një angazhim, përpiquni të mos prisni shumë. Mundohuni të kontrolloni mendimet tuaja dhe lëreni partnerin/en tuaj të marrë frymë.

Horoskopi Javor i Peshqve:

Keni filluar kohët e fundit një punë të re dhe tani jeni në fazën e ambientimit. Mos kini frikë sepse keni bërë gjënë e duhur. Ju keni arritur gradualisht të ardhurat tuaja. Jini të durueshëm dhe mos u dorëzoni, edhe pse biznesi ka pasur disa momente të vështira. Në rrugën drejt suksesit, gjithmonë do të ketë disa pengesa. Mos e humbni shpresën dhe përfitoni nga situata aktuale ekonomike për të rritur burimet tuaja në të ardhmen.

Poll
SHQIPENGLISH