Aktualitet

Digjen me dhjetëra ullinj shekullorë në Patos

Shkruar nga Liberale
Digjen me dhjetëra ullinj shekullorë në Patos

Një vatër zjarri është konstatuar këtë të diel në kodrat e Patosit, në zonën e njohur si Dukas.

Mësohet se era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në grykën e kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit.

Po ashtu drejt vendngjarjes janë nisur forcat e zjarrfikëses, por flakët kanë përfshirë ullinjtë shekullorë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH