Globi

Digjen faturat në rrugë, shpërthejnë protestat në Romë kundër çmimeve të larta

Shkruar nga Liberale
Digjen faturat në rrugë, shpërthejnë protestat në

Faturat e gazit dhe të energjisë elektrike po digjen në Romë, nga protestues të shoqërisë civile dhe sindikatat që përfaqësojnë punëtorët.

Një nismë e promovuar nga sindikata USB kundër "rritjes së pajustifikuar të përdoruesve vendas" të energjisë.

Rritjet, sipas protestuesve, lidhen me spekulimet që "qeveria duhet t'i korrigjojë për të shmangur një revoltë sociale në muajt e ardhshëm". /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH