Aktualitet

Dhunoi gruan dhe iu gjet armë zjarri në banesë, gjykata merr vendimin për ish-drejtorin e burgut të Fushë- Krujës

Shkruar nga Liberale
Dhunoi gruan dhe iu gjet armë zjarri në banesë, gjykata merr

Ish-drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Todka është njohur sot me masën e sigurisë.

Gjykata e Korçës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Toskën, i cili dhunoi pak ditë më parë bashkëshorten e tij ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjet edhe edhe armë zjarri me municion të ciën 52 vjecari e posedonte pa lejë.

Durim Toska u arrestua mbrëmjen e 2 dhjetorit në Pogradec, pasi akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes dhe armëmbajtje pa leje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH