Aktualitet

Devijoi rrugën për të shmangur shtypjen e drerit, 22-vjeçari përplaset me murin dhe humb jetën

Shkruar nga Liberale

Një aksident fatal i ka marrë jetën një 22-vjeçari, i sapodiplomuar në Administrim Biznesi në Universitetin e Cà Foscari. Ai ishte nisur për të shkuar në punë, në zyrën e Luxottica në Agordina, ku ishte punësuar në sektorin e Shërbimeve Globale të Biznesit EMEA.

Sipas rindërtimit të ngjarjes, rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm i riu do të kishte dalë nga rruga teksa po lëvizte me mjetin tip Opel Corsa, për të shmangur një dre që i doli në rrugë. Kafsha u pa edhe nga oficerët dhe shpëtimtarët.

Kanë qenë shoferët e tjerë të pranishëm ata që kanë lajmëruar policinë dhe ambulancën, por tashmë ishte shumë vonë për të riun.

Ai u nxor nga kabina e pasagjerëve të makinës, e cila u shkatërrua plotësisht nga zjarrfikësit.

Ky është një tjetër aksident me protagonistët e kafshëve. Veçanërisht, ajo shtrirje e Sr203 Agordinës njihet pikërisht si një nga pikat më kritike, ku është shumë i shpeshtë kryqëzimi i drerëve dhe kaprolit, deri në atë pikë sa që prej disa kohësh flitet për realizim, në këtë zonë. , i një kalimi ekologjik të ngritur./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH