Politikë

Deputeti i PD bën deklaratën e fortë: Të shkojmë deri në ekstrem, në grevë urie si në '97!

Shkruar nga Liberale
Deputeti i PD bën deklaratën e fortë: Të shkojmë deri

Ka vijuar mbledhja me dyer të mbyllura e deputetëve demokratë, mbështetës të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit. Burime për mediet bëjnë të ditur se deputeti Bujar Leskaj u shpreh gjatë mbledhjes se duhet të thellohet aksioni opozitar, madje deri në grevë urie.

“Duhet të thellojmë aksionin opozitar. Situata jonë është e vështirë. Kjo do te thotë se duhet te reagojmë saç duhet.

Duhet te marrim hap pas hapi te gjitha mundësitë e reagimit, duke shkuar edhe deri ne ekstrem, ne greve urie, siç ka bere Pjeter Arbnori në vitin 1997.”- mësohet të ketë thënë Leskaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH