Aktualitet

Dënohet shqiptari dhe 6 trafikantë të tjerë në Holandë

Shkruar nga Liberale
Dënohet shqiptari dhe 6 trafikantë të tjerë në

Një shqiptar dhe gjashtë shtetas holandezë janë dënuar me burg nga drejtësia holandeze pasi akuzohen për trafikimin e një sasie prej 1.125 kg kokainë.

Gjykata e Roterdamit ka dhënë 5 deri në 7 vite burg për trafikantët.

Sipas mediave holandeze, droga do të kapte një vlerë rreth 22 milionë euro, ndërsa ishte fshehur në një ngarkesë me peshk të ngrirë që vinte nga Ekuadori me kontejner në portin e Roterdamit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH