Aktualitet

Dëmtimet nga tërmeti, vendoset shembja e 12 pallateve në Durrës

               Publikuar në : 21:30 - 25/06/20 liberale

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka marrë vendimin për shembjen e 12 pallateve në bashkinë e Durrësit, posaçërisht në Sukth, Manëz, Ishëm dhe Rrashbull.

Vijimi i proçedurave të prishjes së detyruar të 12 pallateve të ndodhura në njësitë administrative Sukth, Manëz, Ishëm, Rrashbull dhe njësinë administrative nr.4 Durrës, të gjitha pronë private në zbatim të ekspertizave të thelluara të hartuara nga Instituti i Ndërtimit, Tiranë”, thuhet në pikën 2 të vendimit.

Në pikën e parë është miratuar edhe kontrata tip për përfitimin nga grantet e rikonstruksionit për individët ose familjet e dëmtuara nga tërmeti i datës 26.11.2019 me nivel dëmi DS1-DS2 dhe DS3.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back