Aktualitet

Del foto/ Ja kush është drejtoresha që jepte kredi fiktive

               Publikuar në : 15:38 - 22/08/19 V Liberale

Në foton më poshtë do të shihni drejtoreshën e filialit të fondacionit “Besa”, Albana Imami e cila në bashkëpunim me sekserë dhe oficerë kredie, jepnin kredi fiktive, shumat e të cilave i përvetësonin vetë.

Gjykata e Tiranës ka lënë në masën e sigurisë “arrest në burg” 4 nga 6 të arrestuarit për dhënien e kredive fiktive në fondin Besa.

Albana Imami, Blertina Kanani, Mihal Hanxhari dhe Orkida Driza u lanë në burg, ndërsa në arrest shtëpie, Matilda Domi dhe Esmeralda Vaso./Gazeta Liberale

(Visited 912 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *