Kryesore

Dëborë në korrik dhe temperatura -8 gradë celsius në Brazil

               Publikuar në : 11:27 - 30/07/21 liberale

Ndërsa bota përballet me temperatura ekstreme të larta, Brazili po shijon dëborën.

Qytetarët kanë nxjerrërrobat e trasha për shkak të të ftohtit ekstrem e të pazakontë. Dëbora ka arritur në disa zona deri në 30 cm, ndërsa 33 bashki të Brazilit, në shtetin e Rio Do Sul, janë në kushtet e dëborës.

Qytetarët, ata më të vjetrit, thonë se në mbi 60 vite jetë, kurrë nuk kishin përjetuar kaq shumë borë në muajin korrik.

Dëbora po shoqërohet edhe me erëra të forta, duke e bërë të ftohtin edhe më të acartë, me temperaturë -5 deri në -8 gradë celsius gjatë mbrëmjes

<
>
RS-snow2 RS-snow3 58698901_303

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back