Globi

Dëbimi i emigrantëve në Ruanda, ministri britanik jep dorëheqjen

Shkruar nga Liberale
Dëbimi i emigrantëve në Ruanda, ministri britanik jep

Ministri i emigracionit i Britanisë, Robert Jenrick dha dorëheqjen, tha ministri i Brendshëm James Cleverly, pasi qeveria publikoi projektligjin e urgjencës që synon vënien në funksion të skemës së saj të dëbimit të emigrantëve nga Ruanda.

Dorëheqja e Jenrick do të shihet si një lëvizje për të pozicionuar veten si kreu i një rebelimi në rritje të krahut të djathtë që synon të sigurojë që Mbretëria e Bashkuar mund të veprojë në mënyrë të njëanshme dhe të dërgojë fluturime në Kigali.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH