Sport

De Vrij pranon të rinovojë kontratën me Interin

Shkruar nga Liberale
De Vrij pranon të rinovojë kontratën me Interin

Stefan De Vrij do të qëndrojë tek Interi deri në 30 qershor të vitit 2025. Mbrojtësi u ka bërë të ditur drejtuesve të klubit zikaltër se është gati që të pranojë propozimin e bërë zyrtarisht disa muaj më parë, ku iu ofrua një kontratë 2-vjeçare me të njëjtat shifra që fiton aktualisht, rreth 4 milionë euro neto në sezon.

Në orët e ardhshme është programuar një mbledhje mes palëve për të hedhur firmën në kontratë. Për drejtuesit e Interit ky është një lajm i rëndësishëm, sepse “blindohet” një kolonë e repartit të mbrojtjes për sezonin e ardhshëm, sidomos pas largimit të Skriniar dhe situatës akoma të paqartë me Acerbin (zikaltërit duan të blejnë përfundimisht kartonin e lojtarit, por Lazio pretendon 4 milionë euro).

De Vrij mund të firmoste me kë skuadër të donte që nga janari, pasi kontrata e tij me zikaltërit skadon në fund të sezonit. Mbrojtësi vendosi që ti qëndrojë besnik Interit, ndonëse këtë sezon ka luajtur më pak krahasuar me vitet e kaluara.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH