Globi

“Dashuria është dashuri”, kryeministri belg ngre flamurin LGBTI në zyrën e tij

Shkruar nga Liberale
“Dashuria është dashuri”, kryeministri belg ngre flamurin
Me një video ku ngre flamurin LGBTI në zyrën e tij, kryeministri i Belgjikës ka nderuar Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë dhe Transfobisë. Në videon e postuar në Twitter, Alexander De Croo shkruante "dashuria është dashuri". Këshilli Evropian dërgoi gjithashtu një mesazh në Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë dhe Transfobisë duke thënë se "Bashkimi Evropian thekson të drejtën e të gjithë individëve për të qenë të lirë të jenë çfarë duan dhe të duan kë të duan pa frikë". “Vetëm kështu mund të ndërtojmë një bashkim të vërtetë barazie”, përfundon mesazhi i Këshillit Evropian.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH